59th WeiqiTV European Go Congress Liberec, Czech Republic 25. 7. – 8. 8. 2015

Registered players

Name Rank Country Club Events
1 Zhang Wendong 9p CN
2 Muraoka Shigeyuki 9p JP Kansai
3 Yamashiro Hiroshi 9p JP
4 Kazuhiro Imai 6p JP
5 Hayashi Kozo 6p JP
6 Taranu Catalin 5p RO Bucu
7 Sakamoto Yasuo 5p JP
8 Han Han 5p CN Beij
9 Guo Juan 5p NL Hilv
10 Zhao Shouxun 5p CN Beij
11 Hwang In-seong 8d FR Zur
12 Muraoka Mika 4p JP Kansai
13 Wang Zheming 3p CN Shan
14 Lee Hajin 3p KR
15 Li Cong 3p CN Beij
16 Dinerstein Alexandr 3p RU 16Kz
17 Wang Xiangyun 2p CN Beij
18 Shigeno Yuki 2p JP
19 Fan Hui 2p FR 75Op
20 Zhao Baolong 2p CN Beij
21 Li Ting 1p AT Wien
22 Cho Yeonwoo 1p KR
23 Jabarin Ali 1p IL TAv
24 Lisy Pavol 1p SK DoSt
25 Surma Mateusz 1p PL Dzim
26 Noguchi Motoki 7d JP 38Gr
27 Kim Young-sam 7d KR BIBA
28 Chan Yi-Tien 7d TW Taiw
29 Pop Cristian 7d RO CSRB
30 Ma Bin 7d CN
31 Shikshin Ilja 7d RU 16Kz
32 Podpera Lukas 6d CZ APWS
33 Burzo Cornel 6d RO BaMa
34 Surin Dmitrij 6d RU 78SP
35 Yao Cheng 6d CN Tian
36 Tsukamoto Toshimitsu 6d JP
37 Blomback Fredrik 6d SE Stoc
38 Lin Viktor 6d AT Gote
39 Mero Csaba 6d HU BuPe
40 Kachanovskyi Artem 6d UA Rivn
41 Debarre Thomas 6d FR 67SE
42 Kraemer Lukas 6d DE BN
43 Le_Calve Tanguy 6d FR 44Na
44 Simara Jan 6d CZ KVaS
45 Hao Yibo 6d CN Guan
46 Kravets Andrii 6d UA Rivn
47 Matsumura Naoki 6d JP Yoko
48 Šilt Ondřej 6d CZ KGYC
49 Fu Yaqi 6d CN Sto
50 Westhoff Gerald 6d NL
51 Bogatskyy Dmytro 6d UA Kiev
52 Bajenaru Dragos 6d RO Bucu
53 Drean-Guenaizia Benjamin 6d FR 29Co
54 Sankin Timur 6d RU 77Mo
55 Mitic Dusan 6d RS NiSt
56 Huang Yi-Feng 6d TW None
57 Shen Chih Hao 6d TW
58 Liu Wenbo 6d CN Shan
59 Qiu Wei 6d CN Shan
60 Gao Gao 5d CN Beij
61 Nyyssonen Juuso 5d FI YliG
62 Tongyu Wang 5d CN YangShuang
63 Papazoglou Benjamin 5d FR 35Re
64 Sedgwick James 5d CA Toro
65 Welticke Jonas 5d DE BN
66 Li Yue 5d CH Zuri
67 Serban Mihai_Valentin 5d RO Cluj
68 Ishida Masayuki 5d JP HoseiU
69 Rehm Robert 5d NL Amst
70 Danek Vladimir 5d CZ
71 Liu Zhengqi 5d CN Beij
72 Fionin Grigorij 5d RU 78SP
73 Fang Yunfan 5d CN Guan
74 Mutabzija Zoran 5d HR Zagr
75 Eerbeek Alexander 5d NL Vink
76 Prokop Jan 5d CZ SRic
77 Yoshida Takao 5d JP Toky
78 Ditzhuijzen Zeno_van 5d NL Utre
79 Fang Cao 5d CN Beij
80 Halchenko Mykhailo 5d UA Kyiv
81 Lidor Jonathan 5d IL TAv
82 Zhurakovskyi Bohdan 5d UA Rivn
83 Suzuki Tsuneyuki 5d JP xxx
84 Obenaus Johannes 5d DE B
85 Donzet Frederic 5d FR Panda
86 Jasiek Robert 5d DE B
87 Hayashi Eiji 5d JP
88 Cheburakhov Andrej 5d RU 77Mo
89 Palant Michael 5d DE B
90 Kato Takehiko 5d JP Fuj
91 Spiegel Lothar 5d AT Gote
92 Eijkhout Michiel 5d NL Leid
93 Habu Koichiro 5d PL Krak
94 Kruml Ondrej 5d CZ Brno
95 Huang Zhenyang 5d CN
96 Yang Jun 5d CN Xian
97 Luo Gang 5d CN Beij
98 Siivola Matti 5d FI HGK
99 Yoshihara Kazuo 5d JP Chib
100 Li Gangyi 5d CN Xian
101 Kurita Shigeru 5d JP Toky
102 Kovaleva Natalia 5d RU 74Ch
103 Campagnie Remi 5d FR 35Re
104 Wang Shifang 5d CN Harb
105 Ge Yuhong 5d CN Beij
106 Fenech Antoine 5d FR 67SE
107 Zémor Gilles 4d FR 33Bo
108 Savo Jesse 4d FI Haya
109 Fujino Kenji 4d JP Toky
110 Lieberum Christopher 4d DE GOE
111 Kimura Hiroshi 4d JP xxx
112 Kikuta Yoshimasa 4d JP
113 Jankovic Zoran 4d RS KGRa
114 Pristupa Pavel 4d RU 70To
115 Michaeli Tal 4d IL TAv
116 Shoji Tadao 4d JP
117 Akiba Shunichi 4d JP
118 Li Zheng 4d CN Tian
119 Komoto Tadashi 4d JP Toky
120 Lu Meng 4d DE MS
121 Kostka Ivan 4d CZ TFMi
122 Berben Tobias 4d DE HH
123 Li Chenlai 4d CN Jiangsu
124 Paga Pierre 4d GB Cegc
125 You Xiaochuan 4d CN Beij
126 Lechasseur Jean-Sébastien 4d CA Biba
127 Gong Xiaoyu 4d CN Zhej
128 Mizuuchi Chihiro 4d JP Yok
129 Nakamura Makoto 4d JP
130 Kaper Erik 4d NL Amst
131 Karadaban Denis 4d FR 38Gr
132 Seibt David 4d DE B
133 Ismail-Akhunov Agzam 4d RU 77Mo
134 Imamura-Cornuejols Toru 4d FR 38Gr
135 Laatikainen Vesa 4d FI eGo
136 Liu Xinyu 4d CN Beij
137 Yang Yi 4d CN Beij
138 Salignon Jerome 4d FR 38Gr
139 Yatsenko Dmytro 4d UA Kyiv
140 Sora Sorin Adrian 4d RO Crav
141 Kay Andrew 4d GB Bmhm
142 Zhang Wentian 4d CN Beij
143 Frejlak Stanislaw 4d PL Wars
144 Sato Toshio 4d JP
145 Radmacher Bernd 4d DE MEE
146 Siukola Mikko 4d FI YliG
147 Hamrah Schayan 4d AT Ebisu
148 Huang Heyang 4d CN Beij
149 Budig Stefan 4d DE HH
150 Bogdanov Viktor 4d RU 10Pt
151 Wu Johnson Chao-Han 4d TW
152 Liang Zhijie 4d CN Beij
153 Bővíz Dominik 4d HU Szfv
154 Nevala Mikko 4d FI OGP
155 Verhagen Rudi 4d NL Ensc
156 Guo Chengqing 4d CN Hang
157 Poltronieri Bruno 4d GB WarU
158 Wolter Bernd 4d DE B
159 Park Myong Soo 4d KR Seo
160 Welter Marlon 4d DE GOE
161 Stauder Leon 4d DE LU
162 Ohlenbusch Arne Steen 4d DK Hor
163 D'Bel Suzanne 4d MY Toky
164 Huang Aja 4d GB Lndn
165 Budahn Michael 4d DE B
166 Jipp Thomas 4d DE HH
167 Yumoto Tetsuya 4d JP
168 Tseng Chi-Yang 4d TW Nckugo
169 Kanazashi Tatsuo 4d JP
170 Ota Akihiko 3d JP
171 Shakhov Kim 3d RU 77Mo
172 Peng Zizhou 3d CN Sichu
173 Batraev Vladimir 3d RU 63To
174 Knauf Barbara 3d DE K
175 Beggerow Joachim 3d DE BS
176 Asano Itaru 3d JP
177 Trinks Daniela 3d DE B
178 Sannes Paal 3d NO Oslo
179 Yoshida Michito 3d JP
180 Csizmadia Gyorgy 3d HU BuPe
181 Hubert Jerome 3d FR 75Op
182 Pitrop Alexandru-Petre 3d RO Boto
183 Zhou Runtao 3d CN Shan
184 Tamura Akira 3d AU Bris
185 Kettenring Thomas 3d DE M
186 Giedrojč Krzysztof 3d PL
187 Pace Alessandro 3d IT BIBA
188 Yang Luoyi 3d CN Shen
189 Cipra Petr 3d CZ MJes
190 Lextrait Cesar 3d FR 13Ma
191 Khudoleev Artem 3d RU 77Mo
192 Na Cong Chuan 3d CN
193 Urabe Yoshimichi 3d JP Kama
194 Lee Semi 3d FR 38Gr
195 Blanchard Benjamin 3d FR 75Ju
196 Riedeman Dick 3d NL Delf
197 Knauf Torsten 3d DE KI
198 Dubakovic Dragan 3d RS KGRa
199 Granger Alban 3d FR 35Re
200 Poon Szeming 3d CN Hong
201 Heshe Thomas 3d DK Kolding
202 Avram Laura 3d RO Bist
203 Shen Yao 3d CN Shan
204 Meemken Kai 3d DE Bayreuth
205 Stankovic Mijodrag 3d RS NiSt
206 Kuehner Christian 3d DE MZ
207 Akiya Tatsushi 3d JP
208 Iugulescu Sergiu_Dan 3d RO CSRB
209 Salo Tuomo 3d FI eGo
210 Marz Michael 3d DE J
211 Engels Andre 3d NL Eind
212 Ota Nobuhisa 3d JP
213 Sun Sai 3d CN Beij
214 Zhao Ruiliang 3d CN Shanghai
215 Marz Manja 3d DE J
216 Sawada Susumu 3d JP Saga
217 Ohlenbusch Soeren 3d DK Oden
218 Jacimovic Mihailo 3d RS KGRa
219 Wang Bengang 3d CN Shan
220 Kitada Toshiyuki 3d JP xxx
221 Bouwman Gelmer 3d NL Delf
222 Lips Fabien 3d FR 75Al
223 Mirka Jakub 2d CZ Plze
224 Uchida Minoru 2d JP Yoko
225 Boehme Janine 2d DE BZ
226 Uesaka Susumu 2d JP Toky
227 Zaleskas Vladas 2d LT Kaun
228 Kondo Shiro 2d JP Toky
229 Jensen Finn 2d DK OGK
230 Zandveld Peter 2d NL Amst
231 Romeika Ernestas 2d LT Kaun
232 Li Haohan 2d CN 31To
233 Daimon Rokuro 2d JP
234 Leung Joanne 2d GB NoCb
235 Harada Katsusuke 2d JP
236 Kachanovskyi Mykhailo 2d UA Rivn
237 Cao Ngoc-Trang 2d FR 67SE
238 Hyodo Susumu 2d JP Kaw
239 Snidal Bronislav 2d CZ TOst
240 Zakharzhevskyy Andriy 2d UA Roma
241 Tanaka Masao 2d JP
242 Sekiguchi Kiyoshi 2d JP Yoko
243 Nishijima Akira 2d JP
244 Sambale Bernd 2d DE L
245 Umemoto Keizo 2d JP
246 Winkler Michael 2d AT Wien
247 Schreiber Timo 2d DE B
248 Hanusch Gerd 2d DE M
249 Baker Lucas 2d CH Zuri
250 Arlander Markus 2d FI
251 Karaerkek Kerem 2d TR Ank
252 Dumont Louis 2d FR 92An
253 Kouba Petr 2d CZ APWS
254 Frangi Manuel 2d FR 06Ni
255 Uchikune Koichi 2d JP Izu
256 Hanevik Severin 2d NO Berg
257 Digard Martin 2d FR 75Al
258 Schuurink Ivo 2d NL Arnh
259 Heikkinen Arto 2d FI YliG
260 Weber Helmut 2d DE BN
261 Lee Heng-Chen 2d TW Taiw
262 Dubiel Marika 2d NL Amvn
263 Gorzhaltsan Vladimir 2d RU 78SP
264 Walde Tashi 2d DE BN
265 Lajunen Pekka 2d FI HGK
266 Kachyna Ondrej 2d CZ Brno
267 Hashiguchi Issei 2d JP Osak
268 Arsinoaia Viorel 2d RO Tims
269 Inigo Yanez Pierre 2d FR 30Al
270 Grzeschniok Anton 2d DE F
271 Pittner Arved 2d DE B
272 Chen Longteng 2d FR 38SE
273 Vazquez Oscar 2d ES NamB
274 Maula Anttoni 2d FI YliG
275 Nakagawa Masahito 2d JP Zush
276 Hauenstein Andreas 2d US PaAl
277 Sakai Fujikazu 2d JP Toky
278 Metta Carlo 2d IT Pisa
279 Lee Hsuan-Ju 2d TW Taiw
280 Forstenlehner Michael 2d AT Linz
281 Iguchi Hiromasa 2d JP Toky
282 Hjartnes Tomas 2d NO Berg
283 Noguchi Hidenori 2d JP Zush
284 Bantla Chafiq 2d DE DIN
285 clergue olivier 2d FR 13Ma
286 Sugime Masanao 2d JP Obih
287 Heikkinen Juho 2d FI Pogo
288 Olsson Ulf 2d SE Gote
289 Snidal Bronislav 2d CZ TOst
290 Sanet Joel 1d US Mia
291 Sgaravatti Niccolo 1d IT Pado
292 Nakamura Hiromasa 1d JP Gora
293 Johansson Kim 1d SE Big
294 Raumann Frederik 1d DE D
295 Mochida Takeshi 1d JP Sapp
296 Fang Fang 1d CN Guan
297 Gaultier Astrid 1d FR 33Bo
298 Pitters Patrick 1d DE FL
299 Stoehr Marc 1d SE Stockholm
300 Hageman Ger 1d NL Utre
301 Izaki Masao 1d JP Kyot
302 Schmidt Jakob 1d DE MR
303 Miyajima Kuniaki 1d JP Kyo
304 Goebl Vaclav 1d CZ
305 Cornuejols Dominique 1d FR 38Gr
306 Goettsche Thomas 1d DE B
307 Sora Adelina 1d RO Crav
308 Praz Sylvain 1d CH Neu
309 Tappe Jochen 1d DE DA
310 Verhagen Ronald 1d NL Almere
311 Pankoke Jens 1d DE OL
312 Codrin Vasiloanca 1d RO C.S.ATARI
313 Bartova Jitka 1d CZ APra
314 Silles Marco 1d DE BN
315 Matsuo Masaki 1d JP Toyo
316 Zhang Hui 1d CN Central London Go Club
317 Dicá Vladimír 1d CZ BecNTep
318 Knippel Arnaud 1d FR 76Ro
319 Milosevic Aleksandar 1d RS BGgo
320 Aussibal Gabriel 1d FR 67SE
321 Huang Ying 1d CN
322 Yoshikai Keiichi 1d JP
323 Jordan Daniel 1d DE OL
324 Guo Naichun 1d DE DA
325 Suzuki Shozo 1d JP Tsu
326 Zingoni Alberto 1d IT Fire
327 Ruse Victor 1d DE Himmelsturmer
328 Aubelle Flavien 1d CH Ishi
329 Manning Toby 1d GB Leic
330 Zhou Hong 1d CN Guan
331 Prince Nicholas 1d CA Hami
332 Roads Francis 1d GB Wans
333 Au Ming 1d NL DHaa
334 Hanebeck Nils 1d DE KI
335 Schomberg Niels 1d DE MEE
336 Baaran Jens 1d DE BS
337 Zellerer Harald 1d NL Amst
338 Es Martin_van 1d NL Heer
339 Takeda Hideo 1d JP
340 Valkonen Jouni 1d FI Haya
341 Goncalves Simao 1d LU Luxe
342 Ezoe Fumiomi 1d JP Sapp
343 Li Bo 1d CN 78SP
344 Mex Gerd 1d DE Wil
345 Neumann Norbert 1d DE B
346 Nakano Yoshinori 1d GB Bmhm
347 Jiruse Jaroslav 1d CZ Blan
348 Nikula Janne 1d FI YliG
349 Ipsen Sven-Olaf 1d DE HH
350 Law Yu_Kai 1d DE TR
351 Poliak Miroslav 1d SK Brat
352 Wandel William 1d NL Amst
353 Gauthier Henri 1d FR 21Di
354 Haga Sverre 1d NO Oslo
355 Seres Julia 1d HU Fot
356 Grigoriu Elian Ioan 1d RO Galt
357 Saering Patrick 1d DE OS
358 Nakayama Yoshitaka 1d JP Kaom
359 Cieplý Aleš 1d CZ
360 Koch Colin-Marius 1d DE GOE
361 Tadeáš Berkman 1d CZ Usti
362 Krogt Harry_van_der 1d NL Leid
363 Furjanic Lovro 1d HR Karl
364 Samukawa Tadashi 1d JP
365 Norvio Eerik 1d FI YliG
366 Tecchio Pierre 1d FR 63Ce
367 Pennanen Juho 1d FI Yigo
368 Trippel Lorenz 1d CH Zur
369 Šimůnková Martina 1d CZ Jabl
370 Meyer Jürgen 1d DE RE
371 Gudmundsson Hallbjorn 1d IS Reyk
372 Or Yahel 1d IL TAv
373 Avenel Augustin 1k FR 63Ce
374 Niemi Antti 1k FI YliG
375 Czernia Rafael 1k DE W
376 Koehler Axel 1k DE B
377 Ohlenbusch Birgit 1k DE KI
378 Wirthmann Benjamin 1k DE F
379 Pongracz Gregory 1k US gotham go club
380 Riedl Christian 1k DE BT
381 Kadotani Naoto 1k JP Toky
382 Zhang Shuotong 1k CN
383 Pillon Thibault 1k CH Neu
384 Cockburn Michael 1k GB StAl
385 Osamu Saito 1k JP
386 Rousseau Clement 1k FR 69Ly
387 White Michael 1k FR 76Ro
388 Huang Yicheng 1k CN
389 Guenther Benjamin 1k DE B
390 Kirch Florian 1k DE ER
391 Brockman Marko 1k FI OGP
392 Zubalik Michal 1k CZ TFMi
393 Haas Richard 1k DE DA
394 Luethke Hans-Eckart 1k DE SN
395 Csizmadia Robert 1k HU BuPe
396 Yonemura Nobumasa 1k JP Toky
397 Hensel Rainer 1k DE BN
398 Koller Thomas 1k CH Zur
399 Šodek Dalibor 1k CZ TFMi
400 Scott Lisa 1k US
401 Kittlitz Adrian 1k DE ED
402 Warkentin Eric 1k FR 59Li
403 Matsunaga Kiyoshi 1k JP Toky
404 Mramorov Andrej 1k RU 77Mo
405 Kleczkowska Klaudia 1k PL Olsz
406 Tsukamoto Kazuo 1k JP Toky
407 Saito Osamu 1k JP Japan E-mail
408 Sato Hikaru 1k JP
409 Heuer Falk 1k DE OS
410 Jadron Milan 1k SK Brat
411 Zilberberg Viktor 1k RU 52NN
412 Berghoff Sebastian 1k DE HH
413 Scheuplein Vivian 1k DE DA
414 Palmers Christian 1k AT Ebi
415 Wilken Volker 1k DE HH
416 Chladkova Tereza 1k CZ TFMi
417 Pittner Thomas 1k DE B
418 Sergeant Yves 1k FR 75Op
419 Mečíř Ladislav 1k CZ Libe
420 Bensel Rolf 1k DE DT
421 Waschipky Robert 1k DE L
422 Sampedro Juan 1k ES NamB
423 Hadlich Uwe 1k DE B
424 Kehmann Hartmut 1k DE HB
425 Countcham Prakash 1k FR 92Bo
426 Karttunen Reino 1k FI eGo
427 Racz Thomas 1k DE
428 Ammermann Christoph 1k DE Ulm
429 Lamprecht Martin 1k DE KI
430 Haga Erik_Nilsen 1k NO Oslo
431 Izaki Yaeko 1k JP Kyot
432 Poerschke Chris 1k DE HD
433 Michal Timko 1k CZ APWS
434 Fenech Albert 2k FR 67SE
435 Kylmaenen Kai 2k SE Stoc
436 Cano Alain 2k FR 91Or
437 Waczulik Juraj 2k SK Brat
438 Xu Meide 2k DE GOE
439 Urban Andreas 2k DE B
440 Sokolowsky Bernd 2k DE ER
441 Tsujigaki Kenji 2k JP Kyo
442 Landskron Burkhard 2k DE GP
443 Walvisch Demian 2k BE Antw
444 Goerss Michael 2k US Ariz
445 Artesi Stefano 2k IT Trie
446 Chen Yifei 2k CH ER
447 Sakashita Satoshi 2k JP Toky
448 Maltere Julien 2k FR 75Al
449 Rueten-Budde Jan 2k DE HH
450 Bourhis Francois 2k FR 75Al
451 Baudis Petr 2k CZ APra
452 Effenberg Alfred 2k AT Wien
453 Ito Seiichi 2k JP Chor
454 Neubauer Peter 2k AT Gote
455 Loiseau Hugo 2k FR 75Ju
456 Caha Frantisek 2k CZ APWS
457 Moldovan Christian 2k DE E
458 Galunov Jakov 2k IL HAI
459 Berthomier Frederic 2k FR 75Al
460 Novik Mikhail 2k EE Tart
461 Harvey Helen 2k GB Manc
462 Zoetzsche Hans 2k DE L
463 Mallik Darrell 2k NL Amst
464 Ries Vilem 2k CZ APra
465 Schirmer Leo 2k DE xyz
466 Adelsberger Christoph 2k DE KN
467 Hartmann Kirsten 2k DE BN
468 Vannieuwenhuyse Joost 2k BE Antw
469 Moudrik Josef 2k CZ APra
470 Grimm Kirsten 2k DE FR
471 Martinelli Alessandro 2k IT Roma
472 Donzet Cecile 2k FR 75Al
473 Mori Kaoru 2k JP Toky
474 Averous Christophe 2k FR 67SE
475 Masson Lucie 2k FR 22La
476 Kostka Hans 2k DE M
477 Messerschmidt Reinhardt 2k ZA Bris
478 Jacobsen Manuel 2k DE HH
479 Plikk Michael 2k NO Oslo
480 Hricova Jana 2k CZ APmG
481 Vápenka Petr 3k CZ
482 Tomsu Adriana 3k CZ TFMi
483 Bouwman Gerard 3k NL Sall
484 Pylypchuk Andrii 3k UA Rivn
485 Takeno Yusuke 3k JP
486 Kobayashi Takashi 3k JP Osak
487 Severing Ingo 3k DE KI
488 Mourik Henk 3k NL Amst
489 Muehl Desiree 3k DE Wien
490 Wilhelem Hugues 3k FR 75Al
491 Walraet Matthieu 3k FR 75Pa
492 Parton Maurizio 3k IT Pisa
493 Richter Uwe 3k DE FT
494 Oka Isamu 3k IT Fire
495 Imiya Teruo 3k JP Yoko
496 Sultanbekov Damir 3k RU 02Uf
497 Stiassny Martin 3k SE Leksand
498 Arsentjev Egor 3k RU 77Mo
499 Calon Ruben 3k NL Eind
500 Vielfaure Charlotte 3k FR 07Au
501 De_Francesco Leonardo 3k IT Roma
502 Draaisma Henk 3k NL Venl
503 Waelde Simone 3k DE DA
504 Desjobert Jean-Marie 3k FR 35Re
505 Kunisch Wulf 3k DE H
506 Crubellier Etienne 3k FR 63CE
507 Vannier Luc 3k FR 31To
508 Tozser Imre 3k HU Salg
509 Schomberg Karen 3k DE MEE
510 Runge Niels 3k NL Cule
511 Akaike Keiko 3k JP Toky
512 Popova Marina 3k RU 77Mo
513 Hessing Piet 3k DE B
514 Cherestes Andrei 3k RO
515 Schimmel David 3k DE DD
516 Kondo Kazumi 3k JP Kiri
517 Sonnenberger Joerg 3k DE HRO
518 Blom Jaap 3k NL Leid
519 Luber Tomáš 3k CZ TOst
520 Qiu Xin 3k CN Shan
521 Mori Toshiya 3k JP Chi
522 Yoshino Sadayoshi 3k JP Sait
523 Hrbek Stepan 3k CZ APmG
524 Zabirov Innokentij 3k RU 77Mo
525 Moorer Donald 3k NL Gron
526 Daverkausen Bernd 3k DE B
527 Krajnov Anton 4k RU 77Mo
528 Boesze Daniel 4k AT Go7
529 Zimdars Joschka 4k DE Hannover
530 Braida Vivien 4k FR 94No
531 Szychowiak Wojciech 4k PL Bydg
532 Schweitzer Erik 4k DE W
533 Steinbuch Jonathan 4k DE OS
534 Anderson Christian 4k AT Go7
535 Zemor Solal 4k FR 33Bo
536 Toutain Jeremy 4k CH Lau
537 Green Jonathan 4k GB Leam
538 Runavot Pierre 4k FR 84Av
539 Hebsacker Steffi 4k DE HH
540 Wen George 4k GB
541 Malinic Natasa 4k BA Banj
542 Nishiura Keiji 4k JP xxx
543 Palencar Ladislav 4k SK Kosi
544 Junek Martin 4k CZ Brno
545 Solomojchenko Ilja 4k RU 77Mo
546 Schulz Dominique 4k DE B
547 Conradi Paul 4k DE HH
548 Miroslava Goeblova 4k CZ
549 Zhang Ailian 4k FR 67SE
550 Eifinger Michael 4k DE MZ
551 Takechi Harumi 4k JP Kawa
552 Huyshe Roger 4k GB Shre
553 Brummelkamp Erik 4k NL Nijm
554 Weigmann Arved_Ben_Gerhard 4k DE P
555 Harvey Martin 4k GB Manc
556 Finke Martin 4k NL Utre
557 Bohm Stanislav 4k CZ TOst
558 Aoyama Hisae 4k JP
559 Rouquette Gregory 4k FR 06Ni
560 Blek Dominik 4k PL Toru
561 Danek Michal 4k CZ Apra
562 Kaniuk Geoff 4k GB Camb
563 Havik Tamara 4k NL DHaa
564 Xu Ling 4k DE HH
565 Wagner Gabriel 4k DE TR
566 Šturm Tomáš 4k CZ TOst
567 Sakurai Ikuma 4k AT Go7
568 Dejouhanet Christophe 4k FR 22La
569 Ohlenbusch Marit 4k DK Hor
570 Kares Ondrej 4k CZ MJav
571 Hilgenbos Wim-Jan 4k NL Amer
572 Vrablik Jan 4k CZ APra
573 Nozar Mikulas 4k CZ Brno
574 Irl Cornelia 4k US PaAl
575 Boyen Kris 4k BE Leuv
576 Thoerner Vanessa 5k DE GT
577 Chauvin Christian 5k FR Lisb
578 Kraus Carsten 5k DE PF
579 Mezin Savva 5k RU 77Mo
580 Gavrilov Oleg 5k RU 78SP
581 Bink Fons 5k NL Eind
582 Podbiol Krzysztof 5k PL Chor
583 Andreas Ebert 5k DE
584 Bailey Stephen 5k GB Arun
585 Jansky Dusan 5k CZ APmG
586 Vasa Vojtech 5k CZ APmG
587 Nemčok Michal 5k CZ TFMi
588 Kouba Zdenek 5k CZ APWS
589 Limbach Yvonne 5k DE B
590 Medak Damir 5k HR Zagr
591 Jourdan Marc 5k FR 75Al
592 Willemson Jan 5k EE Tart
593 Rocher Jeremie 5k FR 94Ca
594 Hrušková Jana 5k CZ TOst
595 Durand Briac 5k FR 34Mo
596 Zhu Tian Rong 5k CA CamU
597 Samajova Kamila 5k CZ TOst
598 Petrashevska Nika 5k UA Kyiv
599 Tomek Vitezslav 5k CZ TFMi
600 Schultze Achim 5k DE Goettingen
601 Bauma Jiri 5k CZ APra
602 Wegiel Ireneusz 5k PL Wars
603 Tarasenko Svitlana 5k UA Kyiv
604 Tomek Vojtech 5k CZ TFMi
605 Husmann Patrick 5k DE B
606 Kohonen Sari 5k FI eGo
607 Hjartnes Kjetil 5k NO Berg
608 Ahrens Ines 5k DE MS
609 Pirvu Andreea-Elena 5k RO Brai
610 Pavelka Antonin 5k CZ Brno
611 Sato Taeko 5k JP Kyot
612 Merk Guido 5k DE HH
613 Muteki Fumiko 5k JP
614 Dulac Olivier 5k FR 38Gr
615 Sedlacek Jiri 5k CZ APra
616 Bernscherer Christian 5k AT Go7
617 Nara Taeko 5k JP Toky
618 Oravec Ivan 5k SK Brat
619 Roelofs Yvonne 5k NL Utre
620 Bolander Jacob 5k SE Falu
621 Suarez Ivan 5k FR 72Ma
622 Oesch Jean-Luc 5k CH Lau
623 Souchay Jean 5k FR 75OB
624 Sapach Oleg 5k RU 78SP
625 Stalinski Emilia 5k DE B
626 Tobias Jiri 5k CZ Brno
627 Qiu Xu 5k CN Shan
628 Van_Nyen Roel 5k BE Antw
629 Bensel Naomi 5k DE DT
630 Cherepanov Gleb 5k RU 54No
631 Gajdos Chantal 5k FR 63Ce
632 Hoedtke Matthias 5k DE HL
633 Pilet Arnaud 5k CH TdP
634 Waczulikova Barbora 5k SK Brat
635 Richard Sylvain 5k FR 44MN
636 Crispien Ilona 5k DE Tue
637 Balduin Kalli 6k DE B
638 Boittin Cedric 6k FR 90Be
639 Paar Kurt 6k AT Frau
640 Graef Danny 6k DE B
641 Bohdanovych Vadym 6k UA Kyiv
642 Neumann Joachim 6k ES Barc
643 Sanada Takamasa 6k JP Kansai
644 Fokina Alexandra 6k RU 77Mo
645 Heinicke Frank 6k DE L
646 Harasimowicz Marcin 6k PL Krak
647 Osthaus Martin 6k DE HB
648 Kachanovskyi Volodymyr 6k UA Rivn
649 Csizmadia Miklos 6k HU BuPe
650 Domanski Filip 6k PL Wars
651 Smolarikova Sona 6k SK Kosi
652 Kondo Hideki 6k IT Fire
653 Kubitova Josefa 6k CZ APWS
654 Durand Adrien 6k FR 44Na
655 Dvoracek Jindrich 6k CZ MJes
656 Bővíz László 6k HU Szfv
657 Bertok Davide 6k IT Trie
658 Khafizov Andzhej 6k RU 16Kz
659 Moravec Miloslav 6k CZ TOst
660 Schulz Malte 6k DE HH
661 Narjes Mieke 6k DE HH
662 Bourquin Laurent 6k FR
663 Kapfer Wolfgang 6k DE Reg
664 Arsinoaia Ioan_Alexandru 6k RO Tims
665 Solomojchenko Alexandra 6k RU 77Mo
666 Dankova Lenka 6k CZ APra
667 Mauke Andreas 6k DE M
668 Lindner Cindy 6k DE B
669 Jin James 6k SE Bot
670 Mullens Richard 6k GB Lonc
671 Meyer Jan Christian 6k DE H
672 Costea Valeria 6k RO Bucu
673 Tawussi Frank 6k DE H
674 Nina Prudova 7k RU 77Mo
675 Ellenbroek Han 7k NL Utre
676 Tao Shende 7k DE TR
677 Hassel Ulf_von 7k DE HLD
678 Janos Radim 7k CZ UDec
679 Piffel Christopher 7k AT Go7
680 Marsh Matt 7k GB Shfd
681 Huber Alexander 7k AT Go7
682 Rusanovskyi Dmytro 7k UA Kyiv
683 Thao Michael 7k FR 35Re
684 Dittmann Jenny 7k DE KI
685 Rocher Mathias 7k FR 69Ly
686 Lindholm Joakim 7k SE Big
687 Rieger Marc_Oliver 7k DE TR
688 Wiedner Marcel 7k DE BZ
689 Podpera Milos 7k CZ APWS
690 Schendel Birgit 7k DE HH
691 Fink Gabriel 7k DE B
692 Muche Florian 7k DE HH
693 Derrien Luc 7k FR 35Re
694 Grotepass Christoph 7k DE E
695 Werner Peter 7k DE UL
696 Cassidy John 7k BE Leuv
697 Donle Michaela 7k DE P
698 Stojanovic Voja 7k BE
699 Praus Jan 7k CZ APmG
700 Salo Aura 7k FI eGo
701 Kushnir Roman 7k UA Rivn
702 Tschachtli gabriel 7k FR kgs
703 Tranchida Philippe 7k BE Pant
704 Pecha Vladan 7k CZ TFMi
705 Horan David 7k GB Ches
706 Klaudis Benedikt 7k CZ APra
707 Mandel Philipp 7k DE Jena
708 Menendez Alejandro 8k ES NamB
709 Vasova Dita 8k CZ APmG
710 Krajnov Jaroslav 8k RU 77Mo
711 Averty Benoit 8k FR 35Re
712 Anderson Elisabeth 8k AT Go7
713 Rueten-Budde Doerte 8k DE HH
714 Koskivaara Olli 8k FI Haya
715 Furuyama Michiyo 8k JP Suit
716 Likosar Valentin 8k SI Krnj
717 Malko Yaroslav 8k UA Rivn
718 Chizuko Sento 8k JP Toky
719 Kirch Daniel 8k DE BN
720 Wal Henk_van_der 8k NL Leid
721 Finkelnberg Hans 8k NL Leid
722 Okawa Atsuko 8k JP Mori
723 Schröter Georg 8k DE Dresden
724 Ringel Juergen 8k DE A
725 Krentz Tony 8k DE HL
726 Margaryan Sofya 8k AM Armen
727 Andre Simon 8k ES Gast
728 Steffensen Michael 8k DK OGK
729 Ridley Patrick 9k GB Ches
730 Vonsovsky Jakub 9k CZ Brno
731 Sajvaldová Zuzana 9k CZ Brno
732 Morozova Svetlana 9k RU 50Vi
733 Papazoglou Jean-Yves 9k FR 31To
734 Sheredeko Heorhii 9k UA Kyiv
735 Krotovych Oleh 9k CZ APra
736 Symonenko Viktoriia 9k UA Kyiv
737 Medak Mirta 9k HR Zagr
738 Chen Yikuan 9k CH ER
739 Masarovic Julius 9k SK Brat
740 Zimmer Michael 9k DE EMD
741 Nørgaard Finn 9k DK OGK
742 Defer Tristan 9k CZ Brno
743 Hubert Keiko 9k FR 75Op
744 Rusanovskyi Yevhen 9k UA Kyiv
745 Odobasic Drazen 9k HR Lipo
746 Durik Juraj 9k SK Brat
747 Schwede Robert 9k DE
748 Skuppin Lara 9k DE BN
749 Riedeman Marcel 9k NL Delf
750 Škrle Jan 9k CZ ATea
751 Ganeeva Gulya 9k NL Delf
752 Lebon Joffrey 10k FR GRAUG clermont
753 Wolf Ramona 10k DE H
754 Ge Yao 10k CN Beij
755 Freeman Edward 10k GB Bmhm
756 Breitenbauch Gudrun 10k DE HH
757 Severing Fenja 10k DE KI
758 Hallamaa Malviina 10k FI YliG
759 Severing Lynn 10k DE KI
760 Alexander Casey 10k unknown Arun
761 Zacek David 10k CZ APWS
762 Durand Tudual 10k FR 34Mo
763 Huang Jinsheng 10k CN
764 van Dijk Steven 10k NL Goud
765 Chizuru Sakai 10k JP
766 Caers Bart 10k BE Geel
767 Melkes Ondrej 10k CZ Brno
768 Bukovska Anezka 10k CZ APmG
769 Adamek Jakob 10k AT Go7
770 Girard Elise 10k FR 48AL
771 Margaryan Anahit 10k AM Armen
772 Olexa Igor 10k SK Kosi
773 Swiatkowska Ewa 10k PL Wars
774 Negri Ekaterina 10k RU 77Mo
775 Pitchford Anthony 10k GB Ches
776 Cafourek Petr 11k CZ APmG
777 Gysson Jyrgen 11k EE Tart
778 Kopáček Petr 11k CZ
779 Pelekh Vitalii 11k UA Rivn
780 Misak Vojtech 11k CZ APWS
781 Posset Jorit 11k AT Go7
782 Gavigan Gerry 11k GB SLon
783 Arsentjev Andrej 11k RU 77Mo
784 Freiburghaus Sandra 11k CH Thun
785 Giurin Stefano 11k IT Rave
786 Mramorov Mikhail 11k RU 77Mo
787 Soukup Jinřdich 11k CZ ATea
788 Kübler Joschka 11k DE HH
789 Marconi Anna 11k IT Udin
790 Takeuchi Mieko 11k JP Toky
791 Donner Lela 11k DE B
792 Malkiewicz Wojciech 11k PL Toru
793 Waczulikova Kristina 11k SK Brat
794 Marz Ferdinand 11k DE J
795 Doyle Carol 12k IE Dubl
796 Fricheteau Catherine 12k BE Pantin
797 Bashforth Stephen 12k GB Leic
798 Medak Robert 12k HR Zagr
799 Ličytė Janina 12k LT Viln
800 Kullik Bettina 12k DE SN
801 Dvoracek Mikolas 12k CZ MJes
802 Bővízné Detre Judit 12k HU Szfv
803 Kubita Mikulas 12k CZ APWS
804 Gulasi Josef 12k CZ Plze
805 Siivola Sinikka 12k FI Bosh
806 Podpěrová Anna 12k CZ APWS
807 Breitsprecher Julia 12k AT Go7
808 Slusarczyk Karolina 13k PL Wars
809 Miyama Masako 13k JP Sai
810 Skala David 13k CZ EPar
811 Caliebe Frauke 13k DE KI
812 Ito Keiko 13k JP Nhk
813 Classen Wolfgang 13k DE
814 Soligon Diego 13k NL Utre
815 Schomberg Jan 13k DE MEE
816 Ober Felix 13k DE
817 Jumelin Macha 13k FR Lorient
818 Atanasiu Ruxandra 13k RO Bucu
819 Malkiewicz Cezary 13k PL Toru
820 Goloubkov Alexandra 14k FR 13Ma
821 Wegiel Magdalena 14k PL Warsaw
822 Rieger Angelika 14k DE TR
823 Odobasic Branko 14k HR Lipo
824 Pines Bar 14k IL Hai
825 Csizmadia Viktoria 14k HU BuPe
826 Toyonaga Toshiyuki 14k JP Ouji
827 Hashimura Keiko 14k JP Kans
828 Strelec Petr 15k CZ APra
829 Syrachev Vladimir 15k RU 16Kz
830 Hrbkova Marta 15k CZ APmG
831 Li Yizhi 15k CN Beij
832 Collard Carlos 15k FR 67SE
833 Xie Jianmei 15k CN Beij
834 Krajnov Alexander 15k RU 77Mo
835 Audouard Simon 15k FR 13Ma
836 Sedgwick Owen 15k CA Toro
837 Wang Yunfang 15k CN Beij
838 Neubert Philipp 15k DE L
839 Kocheganov Viktor 15k RU 52NN
840 Derrien Christele 15k FR 35Re
841 TOMOKIYO Constance-Mutsuko 15k FR 75Pa
842 Donle Isabel 15k DE P
843 Riedeman Emil 15k NL Delf
844 Stalinski Sven 15k DE B
845 Iwamoto Yuriko 15k JP
846 Breyer Bernd Theodor 16k AT Go7
847 Schweitzer Johannes 16k DE W
848 Szychowiak Marianna 16k PL Bydg
849 Bailey Pauline 16k GB Arun
850 Kondo Kimiyo 16k JP Toky
851 Defer Leon 16k CZ Brno
852 Nitsch Bruno 16k DE EMD
853 Khudoleeva Olga 16k RU 77Mo
854 Wang Mei 16k DE TR
855 Fárek Martin 16k CZ
856 Igel Carsten 16k DE PB
857 Bohatyrenko Yelyzaveta 17k UA Kyiv
858 Nakamura Hisako 17k JP
859 Defer Thierry 17k CZ Brno
860 Stelbacky Mojmir 17k SK Kosi
861 Tamura Kiyo 17k AU
862 Dvorackova Eva 17k CZ MJes
863 Thomas Merk 17k DE HH
864 Ipsen Beate 17k DE Hamb
865 Schramm Christina 17k DE KI
866 Sedgwick Alice 18k CA Toro
867 Kroupa Pavel 18k CZ Brno
868 Sanada Fumi 18k JP Kans
869 Arffman Riina 18k FI YliG
870 Gardowsky Angelika 18k AT Go7
871 Oesch Luca 18k CH Lau
872 Hilgenbos Qiang 18k NL Amer
873 Alimova Olga 18k MD Beij
874 Hrbek Michal 18k CZ APmG
875 Nakamura Mieko 18k JP Yok
876 Devouassoux Fleur 19k FR 73Ch
877 Medak Stjepan 19k HR Zagr
878 Hensel Christiane 19k DE BN
879 Saltarelli Antoine 19k FR 21Di
880 Kunath Heidi 19k DE BZ
881 Peres Aurelie 20k FR 63Ce
882 Jin Mattias 20k SE Bot
883 Ekstroem Elisabeth 20k SE Bot
884 Pylypchuk Arsen 20k UA Rivn
885 Alimov Andrei 20k MD
886 Ono Nobuko 20k JP Osak
887 Komoto Keiko 20k JP Toky
888 Mombaecher Enno 20k DE Hamb
889 Pang Andy 20k CH
890 Brockman Tiia 20k FI Oulu
891 Hebsacker Hannah 20k DE Hamburg
892 Jirusova Anezka 20k CZ Blan
893 Li Jingna 20k CN Beij
894 Stobiecki Bartłomiej 20k PL Lodz
895 Stelbacka Dominika 20k SK Kosi
896 Vavrich Adam 20k CZ
897 Suslik Branislav 20k SK xxx
898 Palencarova Alena 20k SK Kosi
899 Stelbacka Martina 20k SK Kosi
900 Luochen Liang 20k CN Beij
901 Stránská Markéta 20k CZ APWS
902 Rogers John 20k GB Card
903 Burzo Diana 20k RO KiseiBM
904 Dvoracek Alexandr 20k CZ MJes
905 Shen Zhixing 20k CN Shan
906 Durand Laouen 20k FR 34Mo
907 Germer Sascha 20k DE
908 Yu Meng 20k SE Bot
909 Qian Yi CN
910 Lo Ya-chien TW
911 Marz Larissa DE J
912 Graupner Ines DE
913 Xiang Lihua CN
914 Lamprecht Bernhard DE Hamb
915 Ilie Sebastian-Leonard RO
916 Hanečková Radka CZ
917 Bu Ming CN
918 Liu Tong CN
919 Katarzyna Szychowiak PL Bydgoszcz
920 Gimat Brigitte DE BS
921 Chu Fong HK
922 Ebbesen Elke DE Hamb
923 Yanbukhtina Nailya RU EGC 2016 Organizing Committee
924 Li Yondong CN Shan
925 Yang Junqing CN
926 Klein Yvonne DE
927 Zhu Fang CN Hong
928 Kirill Shevchenko RU
929 Ren Jing CN
930 Antonenko Liudmila RU EGC 2016 Organizing Committee
931 Sun Ruoying CN
932 Li Shanshan CN
933 Podperova Radka CZ APWS
934 Draaisma Annegreet NL Venl
935 Bauer Marcus DE
936 Yoshioka Takeo JP Kyot
937 Zhuchkov Mikhail RU
938 Mao Xiaoling CN
939 Sun Ruoying CN
940 Averina Maiia RU
941 Zhu Le CN
942 Grosser Tomáš CZ
943 Stalinski Felicia DE B
944 Zhao Hongye CN
945 Volkov Maxim RU
946 Glaude Tom FR 63Ce
947 Stalinski Viktor DE B
948 Li Guangsen CN
949 Volkova Elena RU
950 Bhatti Sameer PK
951 Shi Liangchang CN
952 Trenkler Gerhard AT
953 Kitada Chikako JP xxx
954 Marz Leopold DE J